Sport

Nuk pranon të luaj kundër Fenerbahce, Erdogan kërkon takim me presidentin e Besiktas


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:51 - 02/05/18 |
mapo.al

Kampionët në fuqi të Turqisë, Besiktas mbron vendimin e ditëve të kaluar për të mos luajtur ndeshjen e gjysmëfinales së Kupës kundër Fenerbahce në rast se ankesa iu refuzohet nga Federata e Futbollit të Turqisë.


TFF-ja vendosi që sfida mes Fenerbahce dhe Besiktas të luhet me 3 maj, por Besiktasi nuk e ka ndërmend të dal në fushë.


Mediat turke njoftojnë se presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka kërkuar takim personalisht me kryetarin e klubit të Besiktasit, Fikret Orman, ku pritet t’i kërkoi nisjen e takimit.Ndeshja e kthimit mes Fenerbahce dhe Besiktas u ndërpre në minutën 57-të, kur tifozë vendas goditën me sende të forta në kokë trajnerin e Besiktasit, Shenol Gunes, i cili u rrëzua në tokë.
1
Etiketa: , , ,

Pas