Aktualitet

Nuk u pëlqeu shërbimi, pronari i lokalit dhunon turistët spanjollë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:55 - 15/08/19 |
mapo.al

Një grup turistësh nga Spanja, të cilët kishin zgjedhur Borshin për të kaluar pushimet e verës, janë sulmuar nga pronari i lokalit ku po drekonin. Turistët raportohet se kishin ardhur me jaht në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin turistik Borsh, Sarandë.


Turistëve nuk u ka pëlqyer shërbimi që kanë marrë në lokal dhe janë larguar. Furgoni i spanjollëve është ndjekur nga pronarët e lokalit të cilët i kanë thyer xhamat. Gjithashtu burime për mediat thonë se turistët janë sulmuar me mjete të forta. Në fugon ndodheshin 5 turistët, shoferi dhe shoqëruesi nga Saranda.


Ata kanë njoftuar menjëherë policinë për ngjarjen. Fugoni i tyre ka shkuar deri në Vollodor dhe më pas është ndihmuar nga FNSH të largohet. Policia është në ndjekje të autorëve, të cilët raportohet se janë vetë pronarët e lokalit.

Lexo edhe :  Makina del nga rruga dhe bie në kanal, plagoset rëndë 14-vjeçari në Sarandë
1


Etiketa: , ,

Pas