Sociale

Nuk u prenë, por… pemët e Unazës së Madhe zhvendosen te Bregu i Lumit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:02 - 28/11/18 |
mapo.al

Zonës së Bregut të Lumit do i shtohen pemë të reja. Mësohet se të gjitha pemët që u shkulën nga zona e Unazës së Madhe, përgjatë segmentit nga Pallati me Shigjeta deri te Dogana do të mbillen përgjatë gjithë bregut të Lumit Tirana.


Siç shihet edhe nga fotot, punonjësit e Drejtorisë e Punëtoreve të Qytetit nr.1, i kanë hequr pemët me gjithë pjesën e rrënjëve dhe i kanë transportuar ato me kujdes për t’i mbjellë në zonën e Bregut të Lumit.


Kujtojmë se në zonën e Unazës së Madhe po hiqen edhe shtyllat e ndriçimit, ndërsa banorët e zonës të cilëve u shemben banesat nga projekti në fjalë, vijojnë protestat.foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri


 Etiketa: , , , ,

Pas