Aktualitet

Nuk vendosën maskat mbrojtëse, gjobiten 426 qytetarë dhe një lokal


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:29 - 18/12/20 |
mapo.al

Koronavirusi – 426 qytetarë janë gjobitur me nga 3.000 lekë secili nga policia pasi janë kapur pa maskë mbrojtëse gjatë 24 orëve të fundit.


Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 6 qytetarë që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit.


Pasi kanë paraqitur ID, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.Gjatë kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, shërbimet e Policisë kanë evidentuar një lokal në të cilin ushtrohej aktiviteti në kundërshtim me protokollet e sigurisë. Për këtë subjekt u vendos masa administrative 1.000.000 lekë.
Policia e Shtetit, krahas punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, sigurimin e rendit dhe qetësisë publike, do të vijojnë punën për monitorimin e zbatimit të masave anticovid në të gjithë vendin. Në këtë kuadër, Policia apelon për të gjithë qytetarët që të zbatojnë me rigorozitet masat anticovid.

Lexo edhe :  Me Ferrari e në sfond muzikën e Noizy-t, Marku rikthehet si kampion në Shqipëri


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas