Aktualitet

Numërimi i votave, PD rimerr avantazhin në Dibër


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:23 - 26/04/21 |
mapo.al

Partia Demokratike ka rimarrë avantazhin në Dibër. Ndërkohë që janë numëruar 191 nga 227 kuti votimi, në qarkun e Dibrës ka diferencë mes PD dhe PS


Aktualisht PD është 60 vota përpara. Konkretisht PD ka 25368 vota dhe ndiqet nga PS me 25308.


Gjatë gjithë ditës Partia Socialiste ka qenë në avantazh në këtë qark. Ndërsa tani PD ka marrë një revansh të lehtë. Nga ana tjetër, LSI ka deri në këto momente 3712 vota.Kujtojmë se në orët e para të nisjes së procesit të numërimit PD ishte në avantazh në Dibër, por më pas u kapërcye nga PS.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas