Aktualitet

Numërohen kutitë e para në Has, kryeson PD


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 00:48 - 26/04/21 |
mapo.al

Nga numërimi i dy kutive të para në Bashkinë e Hasit, Qarku Kukës kryeson PD me 200 vota.

PS ka marrë 143 vota. Në këto dy qendra votimi, nuk rezultojnë vota për Lëvizjen Socialiste për Integrim.


Aktualisht procesi i numërimit vijon në bashkitë Mat, Selenicë, Devoll, Roskovec, Has, Konispol, Kamëz (Paskuqan), Memaliaj, Poliçan dhe Patos.

Ndërkohë, ka përfunduar procesi i numërimit në Pustec, ku fitoi PS me 868 vota, PD mori 473 vota dhe LSI 168 vota.LEXO EDHE: 


Përfundon numërimi në Pustec, ja sa vota morën PS, PD dhe LSI

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas