Aktualitet

“Nusr’Edi” – Pankarta dhe revoltë për rritjen e çmimeve para kryeministrisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:34 - 06/10/21 |
mapo.al

Me dhjetëra qytetarë janë mbledhur para kryeministrisë për të protestur kundër rritjes së çmimeve.


Protesta është organizuar nga qytetarët me vullnet të lirë dhe shoqëria civile për rritjen e çmimit të ushqimeve të shportës e karburanteve.


I pranishëm në protestë është edhe aktori i njohur Florjan Binaj.


“Shumë nuk kanë mundësi të rrisin një fëmijë. Bravo ju që keni ardhur, edhe më shumë duhet të jemi. Nuk hamë të gjithë te Nusreti”, tha Bianj ndërsa ngriti dhe një pankartë ku duket kryeministri Rama.“Nusr’Edi” – shkruhet në pankartë.

LEXO EDHE:

Nis protesta për çmimet: Jam mbesa e Martin Camajt, s’kemi bukë të hamë

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas