Aktualitet

“O vemje”/ Blushi-Veliajt: Mos detyro qytetarët të të përzënë nga Bashkia


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:50 - 12/03/21 |
mapo.al

Zedhënësi i Presidencës, Tedi Blushi, ka reaguar në rrjete sociale pas përplasjeve të Kreut të Shtetit Ilir Meta, me Policinë Bashkiake në zyrat e FRD-së paraditen e sotme.

Blushi, duke iu drejtuar kryebashkiakut Erion Veliaj, i thotë të mos e detyrojë Presidentin t’u bëjë thirrje qytetarëve e ta përzënë që sot nga Bashkia e Tiranës.


Blushi thekson se Veliaj s’ka për t’i shpëtuar dënimit mbarëqytetar, dhe i bën thirrje të mos guxojë të bëjë më veprime të paligjshme kundër opozitës.

Statusi:Mos e detyro Presidentin e Republikës t’u bëjë thirrje qytetarëve të të përzenë që sot nga Bashkia e Tiranës, si një qen rrugësh të pasterilizuar, o provokator ordiner i skizofrenit me kartelë.


O vemje, mbaj shënim:

1. Nuk ke për t’i shpëtuar KURRË dënimit mbarëqytetar, as për shembjen kriminale të Teatrit Kombëtar, as për aferën e zezë sterrë të inceratorëve dhe as për shumë afera të tjera.

Lexo edhe :  Presidenca: Transparenca për votën më e rëndësishme se problemet e partive

2. MOS GUXO MË të bësh veprime të paligjshme dhe të porositësh dhunë kundër Opozitës, se do të dorëzojmë te gjykatësi popull o horr gjirizash dhe t’i besoj e kupton mirë se çdo do të thotë kjo.

LEXO EDHE: 

Presidenti Meta përplaset fizikisht me policinë në zyrat e FRD-së (VIDEO)

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas