Aktualitet

Ofendoi arbitrin- Rebiç ndëshkohet me 2 javë pezullim, përballjet që do humbasë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:58 - 16/03/21 |
mapo.al

Gjykata Sportive në Itali është treguar e ashpër me sulmuesin e Milanit, Ante Rebic.

Futbollisti kroat i ndëshkuar me karton të kuq në minutat e fundit të sfidës mes kuqezinjve dhe Napolit për protesta është dënuar me 2 ndeshje është skualifikuar me 2 ndeshje nga gjykatësi sportive pasi ka përdorur fraza fyese në drejtim të gjyqtarit kryesor të ndeshjes.


Ja ka hedhur paq ndërkohë portieri Giggio Donnarumma i cili ka marrë vetëm një gjobë prej 10 mijë eurosh.

Rebic do të humbasë kështu dy ndeshjet e radhës të Milanit në kampionat pikërisht sfidat ndaj Fiorentinës në transfertë dhe Sampdorias në shtëpi.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas