Aktualitet

Olta Xhaçka bëhet nënë për herë të dytë, sjell në jetë një vajzë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:23 - 12/10/19 |
mapo.al

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka bëhet nënë për herë të dytë. Burime për mediat bënë me dije se Xhaçka ka sjellë në jetë pak orë më parë vajzën e saj të dytë në maternitetin “Koço Gliozheni’. Si foshnja dhe ministrja fatmirësisht gëzojnë shëndet të plotë.

Xhaçka dhe bashkëshorti i saj, ish-deputeti Artan Gaçi janë prindër edhe të një vajze tjetër 4 vjeçe me emrin Hana.

Nga viti 2009, znj. Xhaçka është pjesë e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste në qarkun Korçë, dhe në qershor 2017 është zgjedhur përfaqësuese e Tiranës në Kuvendin e Shqipërisë.


Etiketa: , ,

Pas