Aktualitet

Operacioni ndërkombëtar – Kush janë disa nga policët e arrestuar, një i ndaluar në Lazarat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:01 - 02/07/21 |
mapo.al

Zbardhen të tjera detaje nga operacioni ndërkombëtar që çoi në lëshimin e 38 urdhër-arresteve. Ky operacion është i shtrirë në Shqipëri, Itali, Spanjë dhe në Mal të Zi.


Burime bëjnë me dije policia ka ushtruar kontrolle gjatë natës edhe në Lazarat. Nga kontrollet mësohet se në pranga ka përfunduar Ilir Gaba.


Në Shqipëri mësohet se janë arrestuar disa punonjës polici dhe Prokurori i Vlorës Maksim Sota. Në pranga ka rënë edhe Ilirjan Balla, aktualisht shefi i sektorit kundër trafiqeve në Policinë e Shtetit, dhe ky i fundit në ‘arrest shtëpie’.Të arrestuar janë edhe Festim Lelaj, ish-oficer policie, i proceduar më parë për trafik narkotikësh si dhe Saimir Kurti drejtor i zyrës së Punës në Kavajës, ky i fundit i akuzuar për plagosjen e tre personave.
Ky operacion i cili ka nisur prej vitit 2018, kja çuar në pranga 10 persona më herët, ndërsa së fundmi janë lëshuar 38 urdhër-arreste.Kanë qenë dëshmitë e katër bashkëpunëtorëve të drejtësisë që kanë çuar në goditjen e këtij grupi që akuzohet për trafik droge dhe pastrim parash.

LEXO EDHE:

Kandidoi në SPAK, kush është Prokurori i arrestuar në operacionin ndërkombëtar

1


Etiketa: , , ,

Pas