Aktualitet

Operacioni ndërkombëtar i drogës me 55 të arrestuar, kontrolle në Shqipëri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:11 - 09/03/21 |
mapo.al

Në kuadër të një operacioni ndërkombëtar antidrogë është bërë i mundur shkatërrimi i grupit shqiptaro-nigerian dhe janë arrestuar 55 personave mes të cilëve 27 shqiptarë.


Burime bëjnë me dije se në kuadër të këtij operacioni policia e shtetit është vënë në kërkim të 6 shqiptarëve mes të cilëve 3 janë arrestuar në Vlorë.


Ndër të tjera mësohet se kontrolle në kuadër të këtij operacioni përveç Vlorës, po zhvillohen në Elbasan, Durrës, Fier dhe Tiranë.Operacioni ndërkombëtar anti-drogë sipas mediave italiane është zhvilluar në Vlorë, Këln dhe Romë, 55 të arrestuar, mes tyre 27 shqiptarë, 23 nigerianë, 4 italianë dhe 1 gambian.
1
Etiketa: , ,

Pas