Aktualitet

Operacioni në Durrës, Çuçi: Për 4 muaj kapëm një ton kokainë, flasin faktet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:55 - 13/07/21 |
mapo.al

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi pas operacionit të sotëm në Durrës ku u kap një sasi kokaine ka bërë një bilanc të punës së autoriteteve në 4 muajt e fundit.


Çuçi thotë se asgjë nuk është e rastësishme, por dëshmi e luftës pa kompromis kundër krimit të organizuar dhe e aftësisë zbuluese e goditëse të Policisë së Shtetit.


Reagimi i Çuçit
“Faktet flasin vetë. Pas operacionit të sotëm shkon në rreth 1 ton sasia e lëndës narkotike e llojit kokainë e kapur në Portin e Durrësit gjatë katër muajve të fundit.Asgjë nuk është e rastësishme, por dëshmi e luftës pa kompromis kundër krimit të organizuar dhe e aftësisë zbuluese e goditëse të Policisë së Shtetit.
Këto operacione dëshmojnë gjithashtu besimin e lartë të partnerëve tanë ndërkombëtarë në hetimet e përbashkëta, intensive dhe profesionale, në goditjen e rrjeteve të trafikut të drogës.

Kjo është një luftë e vazhdueshme, që nuk nis e as përfundon me një operacion. Ne do të vijojmë punën me Policinë e Shtetit dhe të gjitha agjencitë e tjera ligjzbatuese, brenda e jashtë vendit, për ta bërë Shqipërinë një vend më të sigurt” shkruan ai.

LEXO EDHE:

Peshohet droga, sa kg kokainë u kap në konteinerin me banane në Durrës

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas