Kronika

Opinioni zien për ish-Sigurimin, tek godina e Autoritetit të Dosjeve bie zjarr               Publikuar në : 14:27 - 01/02/19 |
mapo.al

Një zjarr ka rënë në godinën e Autoritetit të Hapjes së Dosjeve.


Burime për Fax News bëjnë ditur shkak i zjarrit është bërë një shkëndijë elektrike në rrjet.

Një nga automatet ka plasur duke dhe për pasojë është djegur rrjeti.

Deri më tani bëhet e ditur se nuk ka dëme materiale.

Megjithatë ky zhvillim vjen në kohën kur po diskutohet kaq shumë për këtë organizëm, që ka zbuluar se janë mbi 30 zyrtarë me probleme në dosjet e tyre.

Një prej tyre, sipas Autoritetit të Dosjeve, është edhe Bujar Sheshi, prokurori që ka arritur majat në drejtësinë e re, duke u bërë pjesë e KLP-së.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas