Politika

Opozita dorëzon në KQZ emrat e komisionerëve për zgjedhje

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:39 - 18/05/19 |
ro ot

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar mesditën e sotme listën e anëtarëve të opozitës për KZAZ-të (Komisioni Zonal i Administrimit të Zgjedhjeve).


Ky hap i opozitës ka dhe një shpjegim. Sekretari Ivi Kaso tha se “anëtarët e opozitës në çdo KZAZ do të dokumentojnë manipulimin e dokumentacionit apo tentativat për regjistrimin e kandidatëve në kundërshtim me ligjin nga ana e mazhorancës.
Kaso tha se po regjistrohen kandidatë me dokumente false siç ishte rasti i Bindjes Demokratike.


“Edi Rama po tenton të regjistrojë në kundërshtim me ligjin kandidatë të një partie të krijuar në paradhomën e tij, me firma të falsifikuara, edhe atje në kundërshtim flagrant me ligjin”, tha Kaso.


Lexo edhe


PD: Edi Rama po kthen votimin monist, “Bindja” nuk përmbush kushtet


Etiketa: , , , , ,

Pas