Aktualitet

Opozita e Bashkuar dërgon në Këshillin Politik draftin për hapjen 100% të listave: Të ruhen koalicionet
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:58 - 27/09/20 |
mapo.al

Opozita e Bashkuar ka dërguar në Këshillin Politik draftin për hapjen 100% të listave. Kur mazhoranca hodhi akuza se opozita nuk ka një draft, tashmë Këshilli Politik ka në dorë propozimet konkrete.


Drafti i Opozitës së Bashkuar parashikon që të ruhen koalicionet siç janë në ligjin aktual. Listat hapen plotësisht dhe janë qytetarët ata që vendosin për emrat e deputetëve.


Opozita përsërit kërkesën për t’iu drejtuar ODIHR-it për mosmarrëveshjet. Edhe njëherë opozita kërkon që ndërkombëtarët të jenë ata që do zgjidhin mosmarrëveshjet.


 
Etiketa: , , ,

Pas