Aktualitet

Opozita – Mapo nesër: Debate para Kuvendit, PD me forume të reja drejtuese


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:38 - 15/07/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm mbledhjen e sotme të Kryesisë së PD.


Nuk kanë munguar debatet në Kryesi, pas prezantimit të raportit të performancës nga sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi për rezultatin e zgjedhjeve dhe drejtuesve politikë në çdo qark. Dy nënkryetarët e Partisë Edmond Spaho dhe Edi Paloka, kanë kundërshtuar përfundimet duke pretenduar se qarqet e tyre kanë dalë brenda pritshmërive.


Në Korçë Spaho mori 5 deputetë dhe 10 mijë vota më pak se kundërshtari, ndërsa në Durrës Paloka mori 6 deputetë nga 14 dhe rreth 13 mijë vota më pak se kundërshtari.Kryesia miratoi dhe rendin e ditës për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të datës 17 korrik, si dhe 300 emrat e kandidatëve për këshillin kombëtar.
Nesër në Mapo do të gjeni suplementin ‘Shëndeti‘. Gjithashtu mund të lexoni komente dhe analiza mbi çështjet më aktuale.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas