Kronika

Opozita marshim-protestë në Mat, PS organizon antimiting/FOTO+VIDEO
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:48 - 28/06/19 |
ro ot

Në një kohë kur opozita po zhvillonte marshimin-protestë ne qytetin e Burrelit kundër zgjedhjeve të ditës së dielë, PS-ja ka organizuar një antimiting. Në krye të simpatizantëve të PS është kandidati për kryetar bashkie, Agron Malaj. Mitingu dhe antimitingu ka janë zhvilluar në një distancë prej vetëm pak metrash, përparq KZAZ nr. 16 në ambientet e gjimnazit “Pjetër Budi”, duke provokuar kështu edhe një përplasje civile mes qytetarëve.PS-ja nuk ka organizuar antimitingje në asnjë prej degëve lokale ku ka pasur protesta nga opozita, ndaj lëvizja e PS-së në Mat tingëllon e çuditshme pasi situata mund të eskalonte në çdo moment drejt përplasjes civile.
Kandidati i PS-së mat, Agron Malaj 


 

1


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas