Aktualitet

Opozita me akuza për blerje votash- Rama: Broçkulla, humbëm 3 mandate nga…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:29 - 29/04/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama i cilësoi broçkulla akuzat e opozitës për blerje votash.


PS mori 74 mandate në 25 prill, por Edi Rama tha në “Opinion” se socialistët humbën edhe 3 mandate nga votat e pavlefshme.


Këto janë broçkulla. Partitë që kanë humbur, PD dhe LSI që flasin përçartë, pasi nëse do të shohim edhe sondazhet që janë publike, ka një përputhshmëri. Jo exit-poll-et, por sondazhet. Ne sot kalkulojmë që kemi humbur 3 mandate nga votat e pavlefshme, ku pjesa më e madhe.Pamë që kishe një rritje të pa natyrshme të votave të pavlefshme dhe i kërkuam numëruesve që të mbajnë një lloj rekordi si janë ato vota dhe shumica janë vota ku është votuar në mënyrë të habitshme 12 dhe për votën e kandidatit ka shkuar te….në Elbasan ka mijëra të pavlefshme. Në Elbasan kishte disa mijëra me 12 me 8, që 8 ishte numri i Taulantit, po ashtu edhe në Tiranë.Lexo edhe :  Pasaporta e vaksinimit, Rama: Superlajm, shënuam progres digjital

Ne kemi arritur objektivin dhe e kemi kaluar për të thyer tavanin e 800 mijëve dhe kemi 3 mandate aty. Vota ishte e qartë e një dallimi që ishte i qartë edhe në sondazhe por edhe e një organizimi të PS-së, që është makineri fitoreje”, tha ai.1


Etiketa: ,

Pas