Aktualitet

Ora 18.00, ora e përplasjeve të mëdha


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:00 - 16/09/21 |
mapo.al

Në orën 18.00 janë përplasur ngjarjet më të forta të ditës sot.


Sali Berisha, i shpallur non-grata nga SHBA dhe i përjashtuar nga grupi Parlamentar i PD, prej Lulzim Bashës, pati lajmëruar nisjen e lëvizjes së tij për rimëkëmbjen e PD, në një sallë të Rogner me mbështetës nga kryeqyteti.


Për shkak të vonesave, mungesës së Ramës në parlament, në 18.00 ndodhi edhe prania e tij dhe nisja e debatit të fortë në Kuvend, mes kryeministrit dhe kreut të Opozitës.Por, po në orën 18.00 do të transmetohet tek Zëri i Amerikës edhe një intervistë e ambasadores Yuri Kim, ku përfaqësuesja e Uashingtonit do të flasë edhe për rastin Berisha.Kjo ka vene ne veshtirësi edhe mediat, që nuk dinë se ku të fokusohen më parë.

Lexo edhe :  Porositë e Bashës - Përfundon mbledhja e grupit parlamentar të PD


Ora 6, ora e përplasjeve të mëdha sot në darkë.

Dhe padyshim, edhe një betejë për audiencë.

 

72


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas