Aktualitet

“Ore Lul, nuk e kam dit”/ Berisha zbulon dy mesazhet me Bashën për non grata-n


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:33 - 13/09/21 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar në emisionin Çim Peka Live në Syri Tv, 2 biseda me kryetarin e PD-së Lulzim Basha për çështjen e shpalljes së tij “non grata” nga Departamenti Amerikan i Shtetit.


“Erdhi dhe më tha njëherë pas vendimit që “më ka thënë ambasadorja që se ne i kemi çuar fjalë Berishës që po përgatitej kjo dosja e “non grata”.


“E ka dit Berisha”, i kishte thënë ambasadorja sipas tij. Dhe unë i thashë: “Ore Lul unë nuk e kam dit”.Ma tha dhe një herë tjetër.Atëherë i thashë:“Ore meqë po ma thua prapë këtë, po të them. Më kanë ardhur 2 njerëz dhe më kanë thënë që po punohet për këtë punën e “non grata” dhe njëri prej tyre më tha që po punon edhe Lulzim Basha kundër teje. A ta besoja unë këtë? Këtë i thashë” – tha Berisha.

22


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas