Aktualitet

Organizatorë të krizës në Rinas, zyrtarizohet urdhër ndalimi për 3 kontrollorët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:42 - 08/04/21 |
mapo.al

Zyrtarizohet urdhër ndalimi për tre nga kontrollorët e trafikut ajror në aeroportin Nënë Tereza. Bëhet fjalë për Armando Fezgën, Flora Ndrecën dhe Muhir Mezinin. Një prej tyre është kreu i sindikatës, përgjegjësja e turnit ndërsa tjetri është i shoqëruari i parë në lidhje me ngjarjen.

Në prokurori janë kallëzuar vetëm organizatorët e asaj që tashmë konsiderohet si grevë nga ana e tyre, ndërsa rrezikojnë deri në 7 vite burg.


Ndërkohë, përballë ambienteve të Drejtorisë së Policisë Tiranë ndodhen kryesisht familjarë të të ndaluarve.
LEXO EDHE:


Kolapsi në Rinas – Eurocontrol: Hapësira ajrore shqiptare me të kuqe


 

1Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas