Aktualitet

Organizoi dasmën e një civili në anije ushtarake, shkarkohet nga detyra zv/komandanti i Forcës Detare
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:09 - 08/08/20 |
mapo.al

Shkarkohet nga detyra e Zëvendës Komandat i Forcave Detare, një vit pasi ishte komanduar në këtë detyre, Artur Meçollari.


Thuhet se Meçollari organizoi dasmën e një civili në anijen ushtarake.


Sipas Ministrisë së Mbrojtjes shkarkimi nga detyra ka ardhur pasi ai nuk ka respektuar rregullat e sigurisë dhe ka shkelur statusin e ushtarakut duke organizuar një event pa dijeninë e strukturave përkatëse.


Raportohet se dhëndri dëshironte të organizonte ceremoninë e dasmës në anijen ushtarake pasi ishte djali i një ish-ushtaraku.
Etiketa: , ,

Pas