Kryesore

OSHEE njofton punime në rrjet: Këto zona të Tiranës sot nuk do kenë energji
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:48 - 12/02/19 |
mapo.al

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar se gjatë ditës së sotme në disa zona të Tiranës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.


Në kabinën “Hawai 1” që furnizohet nga fideri 324 i nënstacionit Selitë, nesër datë 12 Shkurt, për shkak të investimit për vendosjen e pajisjeve të reja do të stakohet energjia gjatë intervalit kohor 09:00-14:00. Pjesërisht pa energji do të mbetet rruga “Prokop Mima”, sqaron OSHEE.


OSHEE ka njoftuar se pas mesnatës, rreth orës 01:00-05:00 do të stakohet energjia në fiderat F7 dhe F8 të rrjetit 20kV nënstacioni Kashar, si masë sigurie për punimet që po kryen Autoriteti Rrugor Shqiptar në autostradën Tiranë-Durrës.


OSHEE shton se bizneset përgjatë autostradës Tiranë-Durrës, të bashkisë Vorë do të mbeten pa energji.


/Gazeta Mapo/Etiketa: , , , ,

Pas