Sport

Pa futur këmbët mirë, Mourinho kërkon 3 lojtarë te Tottenham (Emrat)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:04 - 21/11/19 |
ro ot

Trajneri portugez Jose Mourinho është tashmë zyrtarisht tekniku i Tottenham Hotspur, duke zëvendësuar Mauricio Pochettino.


Ish-trajneri i Portos, Interit, Real Madrid, Chelsea apo United, ka ardhur përsëri në Londër, me ide të qarta. Pasi ka kryer seancën e parë stërvitore me ‘Spursat’, Mourinho mendon se ekipit i duhen disa prurje të reja. Ai ka bërë kërkesë për tre emra.


Nemanja Matic është ai që gjendet në krye të listës së dëshirave të Mourinho. Mesfushori i Manchester United nuk ndihet rehat në “Old Trafford” dhe për këtë po mendon të nis një eksperiencë të re.Në listën e dëshirave nuk mungon as ylli i Sportingut të Lisbonës, Bruno Fernandes. Kjo nuk është hera e parë që portugezi gjendet në shënjestrën e “Gjelave”, pasi ai u kërkua në Londër edhe gjatë drejtimit të Pochettino.
Një tjetër emër që mund t’i bashkohet portugezit në kryeqytetin anglez është talenti i Benfika, Ruben Dias. 22-vjeçari ka shpërthyer në sezonin e kaluar në radhës e portugezëve dhe nuk do të ishte çudi që të vesh fanellën e Tottenham që në merkaton e janarit.1


Etiketa: , , , , , , , , , ,

Pas