Kryesore

Pa maska dhe distancim, qytetarët dynden te Liqeni i Tiranës (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:11 - 06/02/21 |
mapo.al

Ndonëse infektimet dhe numri i vdekjeve nga Covid-19 është rritur ditët e fundit, kjo nuk i ka penguar kryeqytetasit që t’i shkelin masivisht rregullat kundër virusit.

Ditën e sotme, duke shfrytëzuar edhe ditën me diell të ngrohtë, banorët e kryeqytetit janë dyndur te Liqeni Artificial i Tiranës.


Ashtu sikurse mund të shihet edhe nga këto foto, qytetarët kanë qenë me qindra, pa respektuar distancën dhe një pjesë pa maska mbrojtëse.
<
>
Liqeni i tiranes5 Liqeni i Tiranes3 Liqeni i Tiranes4

Në një kohë kur gjobat ndaj qytetarëve janë të përditshme për mbajtjen e maskës, duket pamje të tilla tregojnë një neglizhencë nga qytetarët dhe një mungesë kontrolli nga ana e institucioneve shtetërore.


Ditën e djeshme janë regjistruar 1089 raste të reja, ndërsa 15 qytetarë kanë humbur jetën.

Lexo edhe :  Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut- Bien rastet, 34 viktima në 24 orë

Ndërsa në 4 spitalet COVID, po trajtohen 423 pacientë, 27 në terapi intensive nga të cilët 12 pacientë janë të intubuar.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas