Kronika

Pak minuta shi përmbytën Tiranën (Foto+Video)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:13 - 06/06/20 |
mapo.al

Reshjet e shiut të kësaj të shtune kanë sjellë probleme në disa zona në kryeqytet. Situata ka qenë problematike në zonën e Kombinatit, ku uji ka vërshuar në rrugë duke sjellë probleme në lëvizjen e automjeteve.Probleme kishte edhe në zonën e ‘Pallatit me Shigjeta’, ndërsa siç duket në pamje lumi i Lanës doli nga shtrati.
Gjithashtu situata u paraqit problematike edhe në zonën e Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit dhe në Rrugën e Elbasanit.
Siç duket edhe nga fotot, niveli i ujit është i lartë, ndërsa automjetet lëvizin me vështirësi edhe në qendër të Tiranës.

Në terren nuk dukej asnjë punonjës i Bashkisë së Tiranës edhe pse situata ka qenë problematike me përmbytje si pasojë e bllokimit të rrjetit të kanalizimeve.


Etiketa: , ,

Pas