Aktualitet

Pak para zgjedhjeve në PDK, Enver Hoxhaj dhe kryesia e partisë japin dorëheqje


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:34 - 24/06/21 |
mapo.al

Enver Hoxhaj ka dhënë dorëheqje nga kreu i Partisë Demokratike të Kosovës. Ky vendim vjen pak para zgjedhjeve që do të mbahen brenda PDK-së.


Hoxhaj pohoi se do të pushojë funksionin partiak, ai dhe Kryesia e partisë, deri në mbajtjen e Konventes më 3 korrik.


“Nga ky moment ne i pushojmë funksionet tona partiake deri në mbajtjen e Konventës, dhe i vetmi organ që do të jetë funksional është grupi punues i cili do të merret me organizimin e Konventes. Dorëheqja ime dhe e kryesisë është akt demokratik statutor dhe përçon shembullin e mirë të një partie serioze, e cila do të dal më e fortë pas zgjedhjeve të 3 korrikut”.”, –u shpreh Hoxhaj gjatë konferencës për medie.1Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas