Aktualitet

Palmer: Zgjedhjet të jenë me standarte dhe të besueshme


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:08 - 06/04/21 |
mapo.al

Zv/ndihmës Sekretari Amerikan për Shtetin, Matthew Palmer zhvilloi një bashkëbisedim me gazetarët e Alumni të programeve të SHBA.


Palmer ka dhënë një mesazh për zgjedhjet duke kërkuar nga palët që zgjedhjet të jenë sipas standardeve demokratike si dhe të sigurohet që të kihet besim për rezultatin.


Ai konfirmon se ka folur me Ramën, Metën e Bashën duke i cilësuar ato si biseda të mira. Ai ka vlerësuar gjithashtu përpjekjet për Reformën në Drejtësi.‘’ Pata bisedime të mira me Presidentin e Kryeministrin. Vlerësoj përpjekjet që janë bërë në Reformën në Drejtësi. Zgjedhjet të jenë sipas standardeve demokratike. Kam biseduar edhe me kreun e PD, Lulzim Basha. Të sigurohet që shqiptarët të kenë besim për rezultatin. SHBA e përkushtuar të jetë partner i fortë për Shqipërinë. Jemi të përkushtuar për të ardhme euroatlantike të Shqipërisë.’’- tha Palmer.

Lexo edhe :  Berisha i përgjigjet Kim: Mandatin nuk e dorëzoj, çfarë i kam kërkuar Bashës


1
Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas