Bota

Pamje apokaliptike, tërmeti 6.9 ballë rrëzon ndërtesa dhe pallate në Turqi (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:23 - 30/10/20 |
mapo.al

Një tërmet i fuqishëm ka rënë në Greqi dhe Turqi mesditën e sotme. Qendra Europiane e Tërmeteve thotë se lëkundjet sizmike kishin magnitudë 6.9 ballë. 


Lëkundjet janë regjistruar në orën 12:51 me orën lokale. Epiqendra ka qenë në verilindje te ishullit Samos. Tërmeti është ndjerë më shumë në Turqi, e cila ka raportuar dëme të shumta materiale.


Ende nuk raportohet për viktima, por po vijojnë kërkimet. Siç dallohet edhe nga pamjet, shumë ndërtesa janë rrëzuar. 

 

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas