Pamje apokaliptike, tërmeti 6.9 ballë rrëzon ndërtesa dhe pallate në Turqi (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm ka rënë në Greqi dhe Turqi mesditën e sotme. Qendra Europiane e Tërmeteve thotë se lëkundjet sizmike kishin magnitudë 6.9 ballë.  Lëkundjet janë regjistruar në orën 12:51 me orën lokale. Epiqendra ka qenë në verilindje te ishullit Samos. Tërmeti është ndjerë më shumë në Turqi, e cila ka raportuar dëme të shumta … Continue reading Pamje apokaliptike, tërmeti 6.9 ballë rrëzon ndërtesa dhe pallate në Turqi (VIDEO)