Aktualitet

Pamje me dron/ Çfarë ka mbetur në Thumanën ku u shuan familje

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:34 - 02/12/19 |
mapo.al

Në Thumanë, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit shembi tre pallatet që u shkatërruan nga tërmeti i 26 nëntorit duke lënë dhjetëra viktima. Në pamjet me dron duket ajo çfarë ka mbetur në Thumanë ku u shuan disa familje.


Përveç tre pallateve që u rrënuan, IKMT do të shembë edhe një pallat të katërt i cili ka pësuar dëme në pjesën e kateve të sipërme të tij, ku është shkëputur një pjesë e madhe në katin e fundit. Pallati është identifikuar si i pabanueshëm dhe me rrezik për godinat përreth, arsye për të cilën do të shembet.


Pas