Aktualitet

Pamje si ‘Hiroshima’/ Shikoni si shpërthimi në Liban shkatërron ndërtesat (VIDEO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:28 - 04/08/20 |
mapo.al

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Bejrut, kryeqytetin e Libanit, raportojnë mediat ndërkombëtare.


Si pasojë e shpërithimit të madh ka pasur dëmtime të shumta të ndërtesave përreth. Janë rreth 10 persona të vdekur dhe qindra të plagosur nga shpërthimi.


Shkaku i shpërthimit mbetet ende i panjohur. “Forca e shpërthimit ishte e madhe”, thanë gazetarët e Al Jazeera, duke raportuar nga vendi i ngjarjes.


Shkaku i shpërthimit mbetet ende i panjohur. “Forca e shpërthimit ishte e madhe”, thanë gazetarët e Al Jazeera, duke raportuar nga vendi i ngjarjes.Etiketa: , , ,

Pas