Aktualitet

Pamje të rënda – Momenti kur policia vret 16 vjeçaren afro-amerikane në Ohio


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:03 - 21/04/21 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA. Mediat e huaja kanë publikuar pamjet ku shihet se si policia qëllon për vdekje me armë zjarri një vajzë adoleshente afro-amerikane

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën e së martës në Columbus dhe shkaktoi një zemërim të madh te banorët e qytetit.


Policia e Ohio më vonë nxori pamje nga kamerat e trupit të policisë gjatë incidentit, ku duken disa njerëz që sulmonin një person para se vajza të qëllohej disa herë.

Një hetim është duke u zhvilluar, ndërkohë që zyrtarët që iu bëjnë thirrje banorëve vendas të qëndrojnë të qetë.Ngjarja ndodhi pikërisht në ditën ku po zhvillohej seanca gjyqësore për vdekjen e Geroge Floyd, i cili u vra nga ish-oficeri Derek Chauvin.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas