Aktualitet

Pamje të rënda – Momenti kur policia vret 16 vjeçaren afro-amerikane në Ohio


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:03 - 21/04/21 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA. Mediat e huaja kanë publikuar pamjet ku shihet se si policia qëllon për vdekje me armë zjarri një vajzë adoleshente afro-amerikane


Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën e së martës në Columbus dhe shkaktoi një zemërim të madh te banorët e qytetit.


Policia e Ohio më vonë nxori pamje nga kamerat e trupit të policisë gjatë incidentit, ku duken disa njerëz që sulmonin një person para se vajza të qëllohej disa herë.Një hetim është duke u zhvilluar, ndërkohë që zyrtarët që iu bëjnë thirrje banorëve vendas të qëndrojnë të qetë.
Ngjarja ndodhi pikërisht në ditën ku po zhvillohej seanca gjyqësore për vdekjen e Geroge Floyd, i cili u vra nga ish-oficeri Derek Chauvin.<
>
c74e0270-282c-427e-998e-027c995d86eb-guilty_verdict_ac_26 913387e9-b4e9-4951-97df-7591d5ac3870-guilty_verdict_ac_27 cde05a12-2b3b-4320-966a-af68a05fd412-guilty_verdict_ac_30 6b5226a0-d100-479e-a37c-6b55e8a05a59-guilty_verdict_ac_33 83cf9ca4-83fd-4d01-b6bc-b5a25e60b14e-ceb_legion_lane_shooting_BLV_05 d1f9aaac-6854-473c-9740-174910a6bd8f-IMG_4745 8854835f-5558-44fe-a397-7107895f1c79-guilty_verdict_ac_23 bc677b34-1621-4480-b0df-7a12aabafd32-guilty_verdict_ac_19 098a2d6e-6c07-4b4f-912a-e77fdb871c0e-guilty_verdict_ac_21 dfaa614b-a03d-4262-9647-b4641f3a697c-guilty_verdict_ac_22 52a145f8-c2a1-4e88-abc2-60f8799152c6-guilty_verdict_ac_16 68b5855b-056d-449b-a0ca-38cdb88ee505-_55A1596 2d443559-f53f-4de2-a347-7e8f0fe10956-_55A1741
1


Etiketa: , , ,

Pas