Pamje të rënda nga Turqia/ “U bë si çati për fëmijët”, babai gjendet përmbys nën rrënoja

Turqia lindore është goditur nga një tërmet i fuqishëm mbrëmjen e sotme që u pasua me disa lëkundje të tjera. Bilanci i viktimave dhe të plagosurve sa vjen e rritet, ndërsa vijojnë kërkimet nën rrënojat e objekteve që janë shembura. Deri më tani mediat turke raportojnë për 12 viktima dhe 225 të plagosur. Një histori … Continue reading Pamje të rënda nga Turqia/ “U bë si çati për fëmijët”, babai gjendet përmbys nën rrënoja