Kronika

Pamje të rënda/ Policia shoqëron me forcë protestuesit në Sheshin Skënderbej

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:16 - 09/05/20 |
mapo.al

Shoqëria civile ka potestuar ditën e sotme në Sheshin Skënderbej në Tiranë. Disa protestues janë shoqëruar me forcë nga policia.


Protestuesit kundërshtonin masat bllokuese të qeverisë dhe policia ka ndërhyrë, duke i shpërndarë me dhunë.


Në foto dallohet protestuesja Ines Kurti, teksa tërhiqet me dhunë nga oficerët e policisë.


Ajo më pas rrëzohet në tokë, pasi nuk është ndjerë mirë dhe u desh ndërhyrja e mjekëve.


Disa protestues të tjerë janë shoqëruar nga Uniformat Blu.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas