Aktualitet

Pamje të rënda/ Sulm me armë në një klub nate, vdesin dy persona

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:00 - 05/07/20 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një klub nate në Karolinën e Jugut ku mbetën dy të vdekur dhe tetë të tjerë të plagosur.


Sipas në video të postuar në mediat sociale kuptohet se ka qenë një koncert rep-i në klub. Disa njerëz kanë nxituar me vrap të dilnin nga lokali kur u dëgjuan disa të shtëna me armë.


Sherif Hobart Leëis në një konferencë për shtyp se kjo ngjare ka qenë e lidhur me një bandë dhe se autoritetet po kërkojnë për dy të dyshuar, megjithëse asnjë përshkrim fizik i personave të armatosur nuk është lëshuar që prej mëngjesit të së dielës.


Lewis tha se brenda klubit kishte shumë njerëz kur filluan të shtënat me armë. Ai u shpreh se viktimat u dërguan në spitalin shëndetësor Prisma në Greenville, nga disa automjeteve private.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas