Aktualitet

Pamje të rralla HD nga planeti Mars (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:18 - 23/07/20 |
mapo.al

Pamje të planetit Mars të kapura nga NASA janë edituar dhe janë bërë edhe më cilësore nga një skuadër e adhuruesve të hapësirës.


Youtuber-i britanik ElderFox Documentaries ka marrë mijëra foto dhe i ka kthyer ato në High Definition, duke krijuar një video dhe duke i siguruar botës në këtë mënyrë pamjen e parë të qartë të planetit të kuq.


Skuadra e ka përshkruar dokumentarin e tyre si “një ndjesi e vërtet e të qenit në mars”. Videoja është publikuar më 17 korrik dhe ka më shumë se 2.3 milionë shikime.

Videoja 10 minutëshe u lejon shikuesve të bëjnë një mini tur virtual në planetin mars. Imazhet në video janë të vërteta dhe janë postuar nga NASA në faqen zyrtare.
1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas