Aktualitet

Pamje tragjike – Momenti kur shembet pallati shumëkatësh nga tërmeti në Turqi (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:13 - 30/10/20 |
mapo.al

Tërmeti i fuqishëm i rënë mesditën e kësaj të premte në detin Egje, ka shkaktuar shembjen e 6 godinave, sipas të dhënave zyrtare, dhe dëmtimin e shumë banesave të tjerave në qytetin turk të Izmirit.


Ndërkohë kamerat e qytetarëve kanë fiksuar momentin kur një prej pallateve shembet në tokë.


 Sipas raportimeve zyrtare, tërmeti ka qenë me magnitudë 6,9 ballë, ndërsa epiqendra e tij ka qenë në Detin Egje, duke shkaktuar dëme edhe në Greqi.Bilanci paraprak është 29 viktima, 120 të plagosur dhe 6 ndërtesa të shembura në qytetin e Izmirit.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas