Auto

Panairi në Las Vegas/ Automjetet më interesante nga Mercedes-Benz, Audi, BMW…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:00 - 13/01/19 |
mapo.al

Panairi më i madh i teknologjisë mbahet çdo vit në Las Vegas të SHBA-ve. Këtë vit u organizua nga data 8, deri në 11 Janar.


Aty paraqiten pajisje nga më të ndryshmet, dhe automjetet sigurisht që janë nga më interesantet.

Në edicionin e këtij viti nuk kanë munguar marka të fuqishme si Mercedes-Benz, Audi dhe BMW, por edhe marka të reja nga Kina e nga vende të tjera.


Dhe nuk pati vetëm makina, por edhe motoçikleta, jahte, helikopterë e dronë.  Më poshtë keni më interesantet.


<
>
Einride T-pod, Suedi, ka nisur të funksionojë që në 2018.
BMW-iNext Audi-Aicon-2021 Audi-E-tron-prill-qershor-2019 Bell-Nexus-helikopteri-dron-2020 Byton-K-Byte-2021 Byton-M-Byte-Kine-2020 Chrysler-Pacifica-pilot-automatik Denso-Urban-Moves Einride-T-pod-Suedi-2018 Electrafly-2021 Furrion-Adonis honda-autonome-makine-pune Jeep-Gladiator-Rubicon-pranvere-2019 Karma-Revero Mercedes-Benz-EQC Mercedes-Benz-Vision-Urbanetic Nissan-IMx-2020 Nissan-Leaf-Nismo-RC Yamaha-Niken ZF-e.Go-Mover-2020Etiketa: , , ,

Pas