Aktualitet

Pandemia – Basha: Qeveria abuzoi me të drejtat e njeriut dhe lirinë e shtypit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:09 - 08/04/21 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, me anë të postimeve në rrjetet sociale, shprehet se qeveria Rama përdori pandeminë, për të abuzuar për të drejtat e njeriut dhe lirinë e medias

Basha thekson se Rama ka dështuar që të ofrojë liri dhe të drejta të njeriut në vendin tonë dhe këtë e dëshmojnë raporte të agjencive ndërkombëtare.


“Edhe 16 ditë kanë ngelur deri më datë 25 prill, kur edhe do mbahen zgjedhjet. A janë respektuar të drejtat e njeriut dhe liria e shtypit në Shqipëri, përgjatë vitit 2020?
Përgjigja është JO. Sipas Amnisty International, qeveria shqiptare përdori situatën me pandeminë që të abuzojë qoftë me forcë për të drejtat e njeriut dhe lirinë e shtypit”, shkruan Basha.


1Etiketa: , , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas