Aktualitet

Pandemia – Bie numri i të infektuarve, një i vdekur në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:37 - 22/05/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 23 raste të reja me koronavirus nga 3862 testime të kryera, dhe 1 i vdekur. Krahasuar me një ditë më parë, kemi 12 të infektuar më pak


Harta e të infektuarve – 4 raste në Tiranë, 3 në Vlorë, nga 2 raste në Devoll, Elbasan. Kukës, Vau i Dejës, Skrapar, nga 1 rast në Durrës, Mirditë, Librazhd, Gjirokastër, Sarandë, Shijak.


Fatkeqësisht një qytetar nuk e ka fituar betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit. Bëhet fjalë për 1 qytetare 77 vjeçe nga Berati.

Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 60 pacientë nga të cilët 9 pacientë janë në terapi intensive.Në 24 orët e fundit janë shëruar 176 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 128,601 që nga fillimi i epidemisë.

Lexo edhe :  Indi- E kujtuan të vdekur dhe do e digjnin, gruaja zgjohet në sekondat e fundit


Statistika (22 Maj 2021)
Raste të reja ditore 23
Të shëruar në 24 orë 176
Të shtruar në spitale 60
Humbje jete në 24 orë 1
Testime ditore 3,862

Testime totale 695,738
Raste pozitive 132,176
Raste të shëruara 128,601
Raste Aktive 1,133
Humbje jete 2,442

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 670
Korçë 115
Shkodër 85
Vlorë 58
Elbasan 38
Berat 38
Lezhë 37
Gjirokastër 37
Fier 26
Durrës 14
Kukës 14
Dibër 1

3


Etiketa: , , ,

Pas