Aktualitet

Pandemia/ Greqia shton masat në kufij, testi i detyrueshëm
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:11 - 10/08/20 |
mapo.al

Shteti i Greqisë, për shkak të situatës së shkaktuar nga koronavirusi, ka shtuar masat në kufijtë e saj duke sjellë dhe peripeci për qyetatarët shqiptarë.


Mësohet se një nga masat ka të bëjë me uljen e numrit të personave që kalojnë kufirin.


Burimet në media raportojnë se nga Kakavija drejt Greqisë do kalojnë vetëm 750 persona në ditë.


Po kështu qytetarët që do të hyjnë në Greqi nga pikat tokësore duhet të kenë bërë testin për COVID në 72 orët e fundit në vendet nga vijnë. Ata duhet të kenë rezultatin negativ të testit me vete.
Etiketa: , ,

Pas