Aktualitet

Pandemia – Kosova regjistron 10 raste të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:23 - 17/06/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 10 raste të reja me koronavirus dhe asnjë humbje jete.


Autoritetet e Shëndetit në vend bënë të ditur gjithashtu se brenda ditës janë shëruar 12 qytetarë kurse numri i përgjithshëm i shëruarve shkon në 105,186.


Në total numri i rasteve aktive në vend është 184.NJOFTIMI
17 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 8.446 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 118.538 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 15.093 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 1.848 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Lexo edhe :  KFOR-i: Kemi rritur patrullimin në gjithë Kosovën, përfshirë veriun

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 12 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.186.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 184.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas