Aktualitet

Pandemia – Mapo nesër: Delta zyrtarisht në Shqipëri, situata nën kontroll


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:13 - 25/07/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm situatën e pandemisë në vend.


Autoritetet shëndetësore konfirmojnë se varianti Delta ka mbërritur në Shqipëri.


Rastet ditore vijojnë të mbeten ndër më të ultat në evropë, pavarësisht se Ministria e Shëndetësisë konfirmon se në Shqipëri ka mbërritur varianti Delta i koronavirusit. Ditën e djeshme u regjistruan 22 raste të reja dhe asnjë fatalitet, ndërkohë që deri më tani gati gjysma e popullisisë ka marrë dozën e parë të vaksinës.Specialistët shprehen se në rast se nuk përsëriten fenomenet e të shkuarës dhe kryhet një gjurmim rigoroz epidemiologjik një valë e tretë e epidemisë është krejtësisht e menaxhueshme.
Nesër në Mapo do të gjeni suplementin ‘ARSIM’. Gjithashtu mund të lexoni komente dhe analiza mbi aktualitetin në vend, rajon dhe botë.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas