Aktualitet

Pandemia në Greqi- Nesër rihapen baret dhe restorantet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:48 - 02/05/21 |
mapo.al

Pas 6 muajve, në ditën e parë pas Pashkës, pra nesër Greqia do të rihapë lokalet dhe restorantet duke hedhur hapin e parë drejt çeljes së sezonit turistik edhe pse në 14 Maj do të hapet zyrtarisht.

Por sigurisht që hapja do të bëhet me kushte specifike dhe të forta për bizneset që duhet të respektojnë masat anti-COVID sipas protokolleve që parashikojnë dezinfektimin, distancën, mbajtjen e maskës për punonjësit, etj.


Të hënën e Pashkëve, orët e lëvizjes së qytetarëve zgjaten me 60 minuta, pasi ora e ndalimit do të fillojë në orën 23:00 nga 22:00 e mbrëmjes, që ishte e vlefshme deri të dielën e Pashkëve

13

Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas