Aktualitet

Pandemia në Itali/ katër viktima dhe 259 raste të reja me koronavirus ne 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:04 - 10/08/20 |
mapo.al

Duket se situata e koronavirusit në Itali po mbahet nën kontroll nga autoritetet dhe popullsia e saj.


Nga të dhënave zyrtare, brenda 24 orëve në Itali janë shënuar katër humbje jete dhe 259 raste të reja ma koronavirus.


Shifra e të prekurve është gati dyfish me një ditë më parë, ndërsa sa i përket të vdekurve ka dy më shumë. Në total që nga fillimi i pandemisë janë shënuar mbi 35 mijë shtetas e kanë humbur jetën nga Covid-19.


Vetëm 3 rajone nuk pasur raste të reja – Friuli Venezia Giulia, Molise dhe Basilicata. Ndërsa rritjet më të mëdha janë regjistruar në Emilia Romagna (+39), Lazio (+38) dhe Siçili (+32).
Etiketa: ,

Pas