Aktualitet

Pandemia në Itali, mbi 12 mijë raste të reja, ulet numri i viktimave
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:50 - 17/01/21 |
mapo.al

Bilanci i sotëm italian regjistron 12.145 infeksione me koronavirus nga mbi 211 mijë tamponë të kryer.Po ashtu, autoritetet shëndetësore kanë raportuar 377 viktima, në ulje nga dita e djeshme ku ishin 475 vdekje.


Lombardia kthehet sërish në rajonin më të goditur, me 1693 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit. Pas saj renditet, Siçilia me 1439 infeksione të reja, e ndjekur me Emilia Romagna me 1437.Që nga fillimi i epidemisë, Italia ka regjistruar mbi 2 milionë e 300 mijë raste dhe 82.177 viktima.1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas