Aktualitet

Pandemia/ OBSH: Nuk kemi shkop magjik, zgjidhjen e kemi vetë në dorë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:55 - 03/08/20 |
mapo.al

Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, në konferencën e zakonshme për median për pandeminë COVID-19 u shpreh se “Nuk ka një shkop magjik kundër këtij virusi. Zgjidhja është në duart tona”.


“Italia, Spanja dhe Koreja e Jugut janë shembuj suksesi”, theksoi Ghebreyesus.


Ai apeloi se duhet të bëjmë gjithçka është e nevojshme, jo vetëm qeveritë, por edhe shoqëria në tërësi.
Etiketa: , ,

Pas