Aktualitet

Pandemia që ndryshoi botën: New York Times në faqen e parë emrat e 100 mijë viktimave

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:57 - 24/05/20 |
mapo.al

Covid-19 duket se është në fazëne tij të dobësimit. Këtë të dielë në të gjithë botën janë regjistruar 5.4 milionë të infektuar nga COVID-19 dhe më shumë se 344 mijë të vdekur.


Shumë vende edhe ato më të prekurat kanë nisur fazën e hapjes totale të qarkullimit dhe bizneseve.


Ndonëse duket se gjithçka po shkon drejt normalitetit, Pandemia e koronavirusit do të lërë gjurmë të thella.


New York Times në faqen e parë sot ka vendosur emrat e 100.000 personave që humbën jetën nga Covid-19 në Amerikë.


Ndërkaq, SHBA vazhdon të mbetet epiqendra e infeksionit me rreth 1.7 milionë raste ndjekur nga Rusia me rreth 336 mijë të infektuar.

Në të gjithë botën numri i viktimave nga koronavitusi është mbi 344 mijë.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas